Her ay ücretsiz kargo ile kapınızda! Her ay ücretsiz kargo ile kapınızda!

Sıkca Sorulan Sorular

Adım Adım hakkında en çok merak edilenler

Adım Adım’a sadece 9. ayda mı başlayabilirim. Çocuğum daha büyükse başlayamaz mıyım?

Adım Adım, çocuğunuzun aylık doğal gelişimine paralel olarak hazırlanmıştır. Her ay farklı bir içerikle sunulur ve o ayki gelişimine katkı sağlar. Bu bakımdan, 9. aydan itibaren, 48. aya kadar, dilediğiniz zaman setten yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ay ay satın alamaz mıyım? Neden en az 12 ay boyunca kullanmalıyım?

Uzman pedagog ve psikologlar, çocuk gelişiminin bir süreç olduğunu, bu sürecin arzu edilen kalitede ve verimlilikte tamamlanmasının önemli olduğunu ve çocuğun sağlıklı gelişiminin takibi için, setin belli bir süre kullanılması gerektiğini belirtmektedirler. Setten maksimum verim ancak bu şekilde sağlanabilmektedir.

Adım Adım bir dergi mi?

Adım Adım bir dergi değildir. Ebeveynlerin, çocuklarıyla birlikte, set içeriğinde bulunan ve çocuğun aylık gelişimine paralel hazırlanmış bir kitap üzerinden, önerilen aktiviteleri yapmalarını sağlayan bir gelişim setidir. Adım Adım setlerine sahip olduğunuzda her ay adresinize gönderilen setin içeriğinde, bu kitabın yanı sıra, çocuğunuzun gelişimine katkı yapacak eğitici/geliştirici oyun materyalleri de yer almaktadır.

Sette bulunan materyaller nasıl malzemeden üretiliyor? Çocuğuma zararlı mı?

Tüm materyaller pedagogların onayından geçmektedir. Ayrıca, materyallerimizde, ilgili resmi kurumların onaylamadığı hiç bir malzeme kullanılmamaktadır. Çocuğunuza kesinlikle zararlı değildir.

Çocuk doktoruna düzenli olarak gidiyoruz. Yine de Adım Adım’ı kullanmalı mıyız?

Çocuk doktorunuzla ilişkinizi elbette düzenli biçimde sürdürmelisiniz. Adım Adım, bunu ikame eden bir ürün değildir. Adım Adım, çocuğunuzla birlikte kaliteli, eğlenceli zaman geçirmenizi, onun gelişimini planlı biçimde sürdürmenizi ve takip etmenizi, bir yandan da aranızdaki duygusal bağı geliştirmenizi sağlar. Bu yönüyle, benzersiz bir üründür. Kaldı ki, çocuk doktorları da, Adım Adım’ı ebeveynlere önermektedirler.

Kapıda ödeme yapabiliyor muyum?

Hayır. Kredi kartınıza taksit olanağı sunuyoruz; böylece ödemelerinizi ay ay yapabiliyorsunuz. Bu sistem, güvenli ve avantajlı bir ödeme seçeneği olduğu için, çoğunlukca tercih ediliyor. Havale ile ödeme yapmak da mümkün.

Tüm tutar, kredi kartımı bloke ederek mi çekilecek?

Toplam tutar kredi kartı limitinizden bloke ediliyor ve her ay, sadece o ay ödemeniz gereken aylık tutar ekstrenize yansıtılıyor. Böylece siz, ödemenizi taksitli yapıyor ve olası fiyat artışlarından da etkilenmiyorsunuz.

İkizlerim var. Tek set yeterli mi?

İkizler, hem kitaba, hem setin içinden çıkan geliştirici oyun materallerine ayrı ayrı ihtiyaç duyacaklar. Bu nedenle iki set almanızı öneriyoruz. İkizleriniz için %5 özel indirimimizden yararlanabilirsiniz.

Çocuğum set ile ilgilenmiyorsa ne yapmalıyım?

Adım Adım, ebeveynlere çocuklarıyla ilgilenirken neyi nasıl, neden ve ne zaman yapmaları gerektiği konusunda destek olan ve çocukların gelişimine planlı biçimde katkı sağlayan bir eğitim ve gelişim setidir. Uzmanlar, 0-4 yaş arası çocukların zaman zaman farklı şeylere odaklanabileceklerini, ilgilerinin hızla başka şeylere kayabileceğini belirtmektedirler. Örneğin bir çocuk, bir gün hiç ilgilenmediği bir oyuncakla, bir kaç gün sonra, elinden günlerce bırakmayacak şekilde ilgilenmektedir.

Adım Adım, çocuğunuzun aylık gelişime uygun ve onu destekleyen bir settir. O yüzden aylık paketi, o ay içinde değerlendirmeli ve ilk günlerdeki olası ilgisizlikten yılmamalısınız. Uzmanlar, çocuğunuzun ilgilenmemesi durumunda, onu zorlamamanızı, konuya sabırla yaklaşmanızı önermektedir.

Adım Adım’ı almadan önce görebileceğim bir yer var mı?

Adım Adım, halen, çağrı merkezimizdeki uzmanlarımızca, Türkiye’nin her yerindeki ailelere tanıtılmakta ve ulaştırılmaktadır. İnternet sitemiz ise ürünle ilgili ayrıntılı bilgi içermektedir.

Kitabın içeriği çocuğuma fazla zor ( ya da kolay) geliyor. Neden?

Bu eğitim seti hazırlanırken o yaş grubunun normatif gelişim özellikleri temel alınmıştır. Ancak bu gelişim kriterleri her çocuk için bire bir uygun olmayabilir. Örneğin bir çocuk dil konusunda yaşından beklenenin üzerinde bir gelişim gösterirken, ince motor becerilerinde henüz beklenen seviyede olmayabilir. Bu bireysel farklılıklardan doğan bir durumdur. Çocuğunuzun bireysel özelliklerini, farklılıklarını, iyi gelişen taraflarını, zorlandığı alanları iyi takip etmelisiniz. Bu eğitim seti çocuğunuzun bireysel gelişimini tanımanız için de bir fırsat yaratacaktır. Bir faaliyetin zor gelmesi halinde talimat ve önerilerde de belirtildiği gibi yumuşak bir şekilde doğrusunu göstermeniz ve daha sonra aralıklı olarak, tekrar tekrar o faaliyete dönmeniz yararlı olacaktır. Faaliyetin çocuğunuza kolay gelmesi ise, sorun değildir; tekrarlamanızda sakınca yoktur; onda bu becerilerin pekişmesini, deneyimlerinin zenginleşmesini ve başarmanın verdiği hazzı yaşamasını sağlayacağı için yine gelişimine katkı sağlayacaktır.

Faaliyetleri ne zaman, ne sıklıkla yapmalıyız?

Bu tür faaliyetler için çocuğunuzun dinlenmiş ve sakin olduğu bir zaman dilimini seçmeniz yerinde olacaktır. Başka bir oyun oynarken, dikkati ve ilgisi başka bir faaliyetteyken, bir şeyleri keşfe dalmışken, çocuğunuzu kitaptaki faaliyetlere çekmeye çalışmanız durumunda direnç ve itirazla karşılaşabilirsiniz. Çocuğunuzun ve sizin, rahat ve birlikte faaliyet yapmaya hazır olduğunuz zaman dilimi en ideal zamandır.

Seti, her zaman çocuğunuzun görebileceği, inceleyebileceği bir yere koyabilirsiniz. Böylelikle bazen, çocuğunuz kendisi kitabın sayfalarını çevirerek incelemek isteyecek, kendiliğinden faaliyetleri yapmak için sizi davet edebilecektir. Faliyetleri takrarlamanız ise, hem çocuğunuzun becerilerinin pekişmesine yardımcı olacak, hem de bir şeyleri kolaylıkla yapabilme zevkini tatmasını sağlayacaktır.

Çocuğumun ilgisini Adım Adım’a nasıl çekebilirim?

Bazen çocukların merak ve ilgisini uyandırmak için biraz çaba göstermek gerekebilir. Kitaptaki resimleri eğlenceli bir şekilde çocuğunuza anlatmanız, onun kendi deneyimleri ile bağlantı kurmanız, dikkatini oyun materyallerine yönlendirmeniz ve bu zamanı keyifli bir paylaşım haline getirmeniz çocuğunuzun ilgisini arttıracaktır. Bunun için uygun zamanı tespit etmek son derece önemlidir. Ayrıca çocuğunuzun sıkılmaya başlaması halinde, zorlayıcı olmadan faaliyeti hızlıca tamamlamasını sağlayıp, daha sonra devam etmek yerinde olacaktır.

Çocuğum anaokuluna gidiyor. Oradaki çalışmalar yeterli değil mi?

Bu eğitim setinin hazırlanmasındaki amaç; bir takım zihinsel, sosyal kavramları öğretmenin yanı sıra, çocuğun hayatındaki önemli kişilerle yakın bir ilişki halinde dış dünyayı deneyimlemesine olanak sağlamak ve öğrenmeyi günlük yaşantı içinde desteklemektir. Karşılıklı duygusal alışveriş, keyif alma hali, aynı şeyle ilgilenme durumu, keşfetmekten alınan haz çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için son derece önemlidir. Pek çok araştırma, çocuğa bakım veren kişi ile kurulan böylesi ortak bir paylaşımın, çocuğun gelişimine olan katkısının büyük olduğunu göstermektedir. Anaokulu deneyimi, bir çocuk için şüphesiz ki her bakımdan son derece kıymetlidir. Ancak biri, diğerinin yerine geçmez.